به علت نوسانات قیمت دلار قبل از نهایی کردن خرید خود، با شماره ۰۹۱۲۱۵۴۶۶۱۹ تماس بگیرید

۰۲۱۶۶۷۱۸۷۵۹
همه روزه ساعت ۱۰ الی ۲۰

مرتب سازی بر اساس:

میکروفون

وسایلی که  برای ضبط و پخش صدا مورد استفاده قرار می‌گیرد را تجهیزات صدابرداری می‌ گوییم؛ میکروفون یکی از اصلی ‌ترین تجهیزات صدابرداری به حساب می اید. میکروفون ها در مدل‌ها و سایزهای مختلف برای استفاده های متفاوت به بازار عرضه می‌شوند جهت ضبط صدا استفاده می شود. قیمت میکروفون‌ ها با توجه به کاربرد ان متفاوت هستند .

میکروفون‌ صدا را تبدیل به امواج الکتریکی می کند، آنها را قابل استفاده و پردازش در دستگاه‌های مختلف می‌کنند.

انواع میکروفن بر اساس کاربری آنها و هم بر اساس ساختاری است که درون آنها است به سه دسته تقسیم می شوند:

1-     داینامیک

2-     میکروفون های کاندنسر یا خازنی

3-     میکروفون های ریبون یا نواری   

 به طورعامیانه میکروفون‌ها به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

میکروفن دستی ، میکروفن بیسیم ، میکروفن سیم دار دستی  ، میکروفن رومیزی ، میکروفن یقه ای  ، میکروفن بیسیم ، میکروفن سیم دار یقه ای ، میکروفون استودیویی ، میکروفون رو دوربینی (گان) .

میکروفون سیم دار: در این مدل انتقال امواج از طریق کابل‌های مسی انجام می‌شود.

میکروفون های بی سیم: بزرگ‌ترین مزیتش این است که به سوژه اجازه می‌دهند در زمان ضبط صدا بدون دردسر، به اسانی حرکت کرده و پویایی بیشتری داشته باشد. همچنان‌که صدایش با کیفیت، پیوستگی و بدون پرسپکتیو(دور یا نزدیکی) ضبط می‌شود.

میکروفون یقه ای: هم در فضای داخلی مانند استودیو مورد استفاده قرار می گیرد و هم در فضای خارجی از ان استفاده می شود. این میکروفون ها به علت وزن سبکشان و همچنین قابل حمل بودن، فرستنده ی آن به اسانی به لباس بازیگر یا مجری وصل می شود و هم به یقه‌ لباس می چسبد.

میکروفن رومیزی:این میکروفون‌ها هم به‌صورت بی‌سیم و هم به‌صورت باسیم تولید می‌شوند و بیشترین کاربری را زمانی دارند، که فرد دریک مکان مشخص ساکن باشد.کاربرد این میکروفون در استودیوها اعم از رادیو تلویزیونی و همینطور سینمایی است و برای ضبط با کیفیت صدای مجری و بازیگران رادیویی و تلویزیونی، گوینده خبر، خوانندگان و سازها است.

انواع میکروفن ها باتوجه به نوع ضبط صدا:

میکروفون‌های تک‌سویه: صدا را فقط از قسمت جلویی خود (بدون توجه به فاصله آن) دریافت می‌کنند و صداهایی که در پشت یا اطراف میکروفن باشند،را مسدود می کند.

مانند میکروفون‌های شات گان (این میکروفون ها اکثرا در سینما و برای ضبط صدای بازیگران در فیلم و سریال به کار برده می شوند چون فیلم باید کاملاً واقعی و قابل باور برای مخاطب باشد، نمی‌توان از میکروفونی که در تصویر معلوم است استفاده کرد. به همین دلیل میکروفن را بر روی پایه‌ی بلندی نصب می کنند و در خارج از کادر دوربین ان را به طرف بازیگر می‌گیرد تا صدایش کاملاً با کیفیت و شفاف، ضبط شود)

دو سویه : از این میکروفون ها برای زمانی که دو نفر در فاصله‌ی نزدیک و روبروی هم نشسته باشند طراحی شده اند .(مثلا مصاحبه‌کننده و مصاحبه‌شونده )

چند سویه : این میکروفون ها صدا را از تمام جهت ها، یعنی از جلوی ، پشت آن و از اطراف دریافت می‌کند.

ما برای ضبط ویدئوهای متنوع در فضاهای مختلف، نیاز انکار ناپذیری به خربد میکروفون برای ضبط حرفه‌ای و کاملاً متناسب صدا با نوع ویدئویمان داریم.