به علت نوسانات قیمت دلار قبل از نهایی کردن خرید خود، با شماره ۰۹۱۲۱۵۴۶۶۱۹ تماس بگیرید

۰۲۱۶۶۷۱۸۷۵۹
همه روزه ساعت ۱۰ الی ۲۰

مرتب سازی بر اساس:

امپلی فایر گیتار

یکی از اساسی‌ترین ابزارهای هر گیتاریست امپلی فایر می باشد. این دستگاه با دریافت صداهای ضعیف از پیکاپ گیتار الکتریک، گیتار بیس یا گیتار آکوستیک صدای های بهتر و تقویت شده ای را ارائه می‌کند.

باید بگوییم بدون وجود امپلی‌فایر صدای دریافت‌شده از پیکاپ‌ها کاملا ضعیف و غیر کاربردی هستند و وجود این دستگاه کاملا ضروری می باشد .

مواردی مختلفی بر قیمت اپلی فایر گیتار تاثیر گذارند مانند: اندازه، قدرت خروجی، کیفیت قطعات، برند، امکانات جانبی و... البته  در هنگام خرید نیازهای گیتارسیت در اولویت قرار دارد .

این دستگاه ها در اندازه‌ها  و توان‌های خروجی و امکانات متنوع ساخته می‌شوند.

مثلا بعضی از آنها فقط دارای یک اسپیکر کوچک ۶ اینچی با توان خروجی ۱۰ وات هستند که برای تمرین در محیط‌های شخصی کاملا مناسب می باشند.

همچنین بعضی دیگردارای  توان خروجی بسیار بالاتری هستند و برای اجراهای زنده استفاده می شوند.

بعضی امپلی فایر ها را هِد (head) یا امپ هد می گویند، چون فقط شامل مدارهای تقویت‌کننده (پاور امپلی‌فایر و پری‌امپلی‌فایر) می‌شوند که برای تولید صدا، به یک کبینت اسپیکر جداگانه احتیاج دارند.

به بعضی دیگر هم امپ‌ کمبو (combo) گفته می‌شود چون  یک یا چند اسپیکر را نیز در خود جای داده‌اند و به دستگاه جداگانه‌ای احتیاج ندارند.

:انواع امپلی‌فایر گیتار

1. ترانزیستوری(solid-state): این نوع امپلی فایرها رایج‌ترین نوع امپ گیتار می باشند که از تُن شفاف و تمیزی برخوردار هستند. در بخش پری‌امپ و پاور امپ این دستگاه‌ها از ترانزیستور استفاده می‌شود و دوام بسیار خوبی دارند و تعمیر آنها نیز ساده‌تر است.

2. لامپی (tube): این امپ ها بر مبنای لامپ‌های خلأ عمل می‌کنند و صدای گر‌م‌تر و اصیل تری را تولید می کنند. خیلی از نوازندگان طرفداراین امپ ها می باشد.عمر لامپ‌های خلأ را باید پس از مدتی تعویض کرد چون عمر انها محدود می باشد.

3. هیبریدی : این امپ ها ترکیبی از امپ‌های ترانزیستوری و لامپی می باشند و معمولاً در بخش پری‌امپ از تیوب و در بخش پاورامپ از ترانزیستور استفاده میکنند.

4. مادلینگ (دیجیتال): این امپ با سه گونه‌ دیگر کاملا تفاوت دارد. این دستگاه‌ها، به‌صورت نرم‌افزاری صدای امپ‌های مختلف را شبیه‌سازی می‌کنند.

می‌توان امپلی فایر ها را بر اساس نوع کبینت (پشت بسته، نیمه بسته، پشت باز)، اندازه‌ی اسپیکر و … دسته بندی کرد.