به علت نوسانات قیمت دلار قبل از نهایی کردن خرید خود، با شماره ۰۹۱۲۱۵۴۶۶۱۹ تماس بگیرید

۰۲۱۶۶۷۱۸۷۵۹
همه روزه ساعت ۱۰ الی ۲۰

مرتب سازی بر اساس:

برند ها

 

هنگ درام

هنگ درام سازی کوبه ای است که دارای نت می باشد . یعنی نواختن آن به روش سازهای کوبه ای می باشد و خروجی آن صدای سازی ملودیک یا هارمونیک است. منظور از ملودیک و هارمونیک این می باشد که نوازنده می تواند با هنگ درام، هم نت های هم زمان یا آکورد بنوازد هم یک ملودی و یا همزمان هردو را استفاده کند.

احتمالا این ساز برایتان جدید است، ولی چندین سال است که اختراع شده و در کشور های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. شاید بیشترین تصاویری که از این ساز در ذهنتان دارید، در اجراهای خیابانی است. ولی این ساز در خیلی از کنسرت ها در سبک های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

حتی در حال حاضر در کنسرت های ترکیبی ، پاپ و .. ایرانی نیز در حال استفاده است. از کاربرد های دیگر آن که در بعضی از کشور های شرقی به صورت تخصصی انجام می شود، انجام مدیتیشن با استفاده از هنگ درام است.

این ساز با صدای بلند، و مخصوص، نرم ، تاثیرگذار و مرموز خود همه را شیفته خود خواهد کرد.قیمت هنگ درام بستگی به مدل و برند آن دارد اما در تمام  مدل ها، طنین صدای آرامش بخش آن به شنونده ارامش خاصی می بخشد.

 

با این که این ساز دارای روش نواختن نسبتا ساده می باشد، ملودی های زیادی در سبکهای گوناگون را میتوان نواخت. این خاصیت به هر نوازنده ای اجازه می دهد تا به اسانی بتواند موسیقی مورد علاقه خود را خلق کند.

 

نکاتی در مورد خرید هنگ درام

این ساز مثل سازهایی مانند گیتار و ویولن توسط نوازنده قابل کوک نمی باشد و زمانی که نوازنده این ساز را تهیه می کند خودش کوک مشخصی دارد. نوع صدایی که از هنگ درام به وجود می اید معمولا با یکدیگر شبیه هستند و اگر می خواهید فقط می‌توانید گام دلخواه خود را قبل از خرید انتخاب کنید، تا کوک ساز مطابق سلیقه موسیقی و کاربردی که انتظار دارید باشد.

 

معمولا نوازندگان ترس از بین رفتن کوک سازشان را دارند ولی باید بدانید که اگر خوب از هنگ درام نگه داری کنید دوام زیادی خواهد داشت . البته اگر به طور اتفاقی برای سازتان  مشکلی پیش امد یا کوک استانداردش را از دست داد ، می توانید به کارگاه سازنده یا تکنسین این ساز رجوع کنید.

متداولترین کوک برای این سازها اغلب رِ مینور می باشد، ولی به این معنی نیست که رِ مینور مناسب ترین کوک است . دراصل نوازنده تعیین کننده این موضوع است چون با توجه به این‌ که چه موسیقی می‌نوازد یا این که همراه کدام سازها همنوازی می‌کند باید برای انتخاب کوک سازش تصمیم بگیرد.

 

اغلب به این دلیل  گام ر مینور به مبتدیان توصیه می شود چون چینش نت ها در ساز اسان می باشد. به همین خاطر معمولا اساتید به هنرجوها هنگ درام های 9 نت در گام ر مینور را پیشنهاد می کنند.

باید بدانید هنگ درام ها بعضی اوقات به صورت سفارشی برای نوازندگان ساخته می‌شوند، که تا شانزده نت هم می‌توانند باشند و دوعدد نت مرکزی یا بیس دارند .