به علت نوسانات قیمت دلار قبل از نهایی کردن خرید خود، با شماره ۰۹۱۲۱۵۴۶۶۱۹ تماس بگیرید

۰۲۱۶۶۷۱۸۷۵۹
همه روزه ساعت ۱۰ الی ۲۰

مرتب سازی بر اساس:

کیبورد

یک ساز موسیقی است از یک صفحه کلید ساخته شده و با گذاشتن انگشتان روی کلید ها و حرکت اهرم های ساز، تولید صدا انجام می شود . به این ساز کیبورد keyboard))می گویند .

 

زمانی که اسم کیبورد می آید منظور کیبورد هایی است که کار شبیه سازی سازها را انجام می دهند .

کیبوردهای مدرن

کیبوردهای امروزی در ابتدا بخاطر تولید شبیه سازی برای پیانو ساخته شده اند . پس اولین سازهای کیبوردی ساخته شده مدرن، پیانوهای برقی یا الکتریکی می باشند. بعد از ان تولید کنندگان این ساز دریافتند که تمام صدا ها از سازهای مختلف را می توان بر روی کیبورد تولید کرد و با پیشرفت تکنولوژی در این ساز، از جهت نوازندگی هم نواختن با این ساز را به گونه ای پیشرفته دادند که توانستند حس نواختن ساز اصلی را منتقل کنند.

در بین سازها ارگ یکی از پرطرفدارترین سازهایی است که نوازندگان زیادی هم در سطح دنیا ، توانایی نواختن با این ساز فوقالعاده را دارند .

متداول ترین سازهای کیبوردی که می توان نام برد چهار نوع هستند که عبارتند از : ارنجرهای حرفه ای ،  سینتی سایزر ها ، ورک استیشن ها و کیبوردهای آموزشی .

ارگ های سینتی سایزر معمولا مورد استفاده تولید کنندگان موسیقی قرار می گیرند. این افراد بیشتر به دنبال پدید اوردن صداهای جدید هستند و سعی می کنند آن ها را در ارگ خود تولید کنند و در قطعات مورد استفاده قرار دهند .

ارگ های ارنجر بیشتر در اجراها مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل قیمت وقابلیت های زیاد و لذت بالای نواختن ، این نوع از ارگ ها طرفداران زیادی درتمام دنیا دارند.

ارگ های آموزشی هم، بیشتر برای هنرجویان موسیقی استفاده می شود. ولی باید بدانید که می توانید حتی با خرید ارگ آموزشی مناسب ، سال ها از آن ساز حتی در اجراهای زنده و ساخت قطعات موسیقی بهره ببرید.

 

 ورک استیشن ها با ارائه ویژگی های بی نظیر، تکمیل کننده مشخصات ارگ های سینتی سایزر هستند. در این ارگ ها می توانید با امکانات فوقالعاده که نرم افزار دستگاه در اختیار شما قرار می دهد یک قطعه موسیقی را بدون استفاده از رایانه یا دیگر ابزار ها به طور کامل تولید و ویرایش  کنید.

 

ارگ سازکلید داری است که ازروی مادر سازهای موسیقی یعنی پیانو ساخته شده است. از معتبرترین برندهایی که در حوزه ی تولید ارگ فعالیت می کنند می توان  کرگ، یاماها، کاسیو، استودیولاجیک و … را نام برد.

تفاوت ارگ و کیبورد

صفحه کلید ارگ ها شبیه صفحه کلید پیانو هاست ، با این حال صدایشان خیلی متفاوت است .

تصور می شود که پیشینه ی ارگ به حدود بیش از دو هزار سال پیش برمی گردد و در غرب سابقه ای زیادی داشته است. این ساز معمولا در کلیساها استفاده می شود .

صفحه کلید های زیادی هستند که با دست یا پا نواخته می شوند. وقتی که این کلاویه ها ها فشار داده می شوند، باعث می شود هوا داخل ارگ به حرکت دربیاید. هیچ ضربه ای به صورت فیزیکی، آنچنان که در پیانو است وارد نمی شود. ارگ ها می توانند صدای یک نت را برای مدت زمان نامحدودی نگهدارد، بدون اینکه به دوباره نواختنش احتیاج باشد.

صدایی که در ارگ ها تولید می شود، می تواند از صدای شیپور یا نی،  تا صدای انواع سازهای بادی ، متفاوت باشد.