نمایش 1–9 از 65 نتیجه

نمایش 9 24 36

پیانو دیجیتال

پیانو دیجیتال نوعی کامپیوتر است روش تولید صدا در این نوع پیانو این گونه است که وقتی که نوازنده یک کلاویه یا کلید را فشار می‌دهد سیستم سیگنالی به  کامپیوتر می فرستد و به‌جای آنکه پاسخ را روی صفحه کامپیوتر ببیند، آِن را به‌صورت صدای ضبط ‌شده‌ای از نت‌های یک پیانو آکوستیک می‌ شنود.

این صدا به وسیله ی بلندگوهای داخلی پیانو به گوش نوازنده می‌رسد.

بیشتر پیانوهای دیجیتال از این روش صدا تولید می‌کنند.

 اجزای پیانو دیجیتال

پیانوهای دیجیتال اکثرا دارای خروجی MIDI (رابط دیجیتالی ساز موسیقایی) هستند و آن‌ها را با یک رابط ارزان به کامپیوتر وصل می کنند با این قابلیت می توان اجرا را در کمترین زمان ضبط و ادیت کرد.

پیانو دیجیتال ترکیبی از پیانو آکوستیک و کیبرد الکترونیکی می باشد. این پیانو تنوع وسیعی از صداها را شامل می شود. اندازه این پیانو از کیبرد زیادتر و با پیانو آکوستیک برابر است و مانند آن ۸۸ کلاویه دارد .

مزایا و معایب پیانو دیجیتال

قابل حمل بودن ، داشتن افکت‌های دیجیتالی ، امکان اتصال به کامپیوتر

پیانو دیجیتال و کیبورد الکترونیکی

بعضی ها انواع ‌کیبوردهای الکترونیکی و سینتی‌سایزرها را نیز زیردسته پیانوهای دیجیتال می‌دانند ولی افرادی با این دسته‌بندی موافق نیستند و بر این اعتقاد هستند که پیانو دیجیتال و کیبورد الکترونیکی کاملا باهم تفاوت دارند.

انواع پیانو دیجیتال:

پیانو دیجیتال دیواری :این نوع پیانو بدنه بزرگی دارد. پیانوهای دیجیتال دیواری نزدیکترین پیانوها به پیانوهای آکوستیک هستند

پیانو دیجیتال استیجی : بیشتر برای رفع نیاز موزیسینی است که به‌ واسطه اجراهای خود سفر می‌کنند. دارای مقاومت بالایی هستند اما ظاهر خاصی ندارند و برای اجراهای خانگی مناسب می باشند