نمایش 1–9 از 419 نتیجه

نمایش 9 24 36

اسپیکر مانیتورینگ

اسپیکرها سیگنال‌های الکتریکی را به ارتعاش های هوا تبدیل می کنند یعنی هدف اسپیکرها تولید خروجی صوتی می باشد.

اسپیکرها انواع مختلفی دارند که از نظر شکل و سایز و مدل با هم تفاوت دارند.

انواع اسپیکر : اسپیکر خانگی ، اسپیکر مخصوص سینما خانگی ، اسپیکر ایستاده ، اسپیکر بلوتوثی ، اسپیکر مانیتوریگ

ما در این مطلب می خواهیم درباره اسپیکر مانیتورینگ مطالبی را بیان کنیم .

اسپیکر مانیتورینگ : این دسته از اسپیکرها وظیفه دارند جزئیات کامل صدا را نشان دهند.

اصلی ترین تفاوت اسپیکر های مانیتورینگ با اسپیکر های معمولی همین نمایش دقیق جزئیات می باشد که این ویژگی را در سایر اسپیکر های معمولی نمی‌توانید پیدا کنید چون اسپیکرهای معمولی برای اغراق و رنگ آمیزی صدا (زیبا نشان دادن صدا) طراحی و تولید شده اند.

اسپیکر مانیتورینگ یکی از وسیله های اصلی برای استفاده در زمان  ضبط ، تنظیم ، میکس و مسترینگ در استودیوهای حرفه ای موسیقی ، دوبلاژ و صداگذاری فیلم می باشد که وظیفه آن تولید صدای کاملا واقعی و کمترین تغییر است .

باید بگوییم که مانیتور کردن به معنی گوش کردن به یک صدا و پیدا کردن ایرادها و مشکل های آن می باشد .

به همین دلیل کمپانی های زیادی به دنبال عرضه اسپیکرهای مانیتورینگ پیشرفته مثل اسپیکر و یا هدفون‌های مانیتورینگ می باشند تا به این شکل بتوانند به صدای مورد نظر دست پیدا کنند .

این اسپیکرها در اصل اسپیکرهایی می باشند که برای شرایط استودیویی تولید شده‌اند و این اجازه را به شما می دهند تا بتوانید به وسیله آن‌ها ، مشکلات صدایی را پیدا کنید .

مثلا امکان دارد صدای گیتارهایی که ثبت کرده‌اید در فرکانس مشخصی ، صدایی نامطلوب را به وجود بیاورند .

به وسیله این اسپیکرها فورا متوجه این فرکانس آزار دهنده می‌شوید و آن را رفع می کنید .

چون بیشتر اسپیکر ها صدای واقعی ارائه نمی دهند و صدا را تغییر می دهند ، اسپیکر مانیتور میتوانند  به یک مهندس یا ناظر ضبط در انجام دادن پروژه های صوتی ، و ارائه صدای واقعی کمک کنند .

اسپیکر مانیتورها دارای انواع مختلفی می باشند و با پاسخگویی فرکانس متفاوت و ضریب خطاهای متنوع تولید شده اند و اکثرا امپلی فایر داخلی دارند که به آنها اکتیو می گویند .

ویژگی هایی بیان شده ، هرکدام تاثیر زیادی بر روی قیمت اسپیکر مانیتور دارند و به هر اندازه دقت آنها بیشتر باشد ، باید مبلغ بیشتری برای تهیه آنها تخصیص داد .

اندازه ووفر هرچقدر بزرگتر باشد میزان دسترسی به فرکانس های پایین بهتر است همچنین داشتن این یونیت با اندازه بزرگ در کنار امپلی فایر پرقدرت توانایی خروجی زیادی را برای پخش بیس دارد ، قسمت دیگری که تاثیر مستقیم روی صدا دارد قسمت کراس اوور یا جدا کننده فرکانس ها می باشد که همراه سایر جزئیات اسپیکر مانیتور ها ، از دیگر عواملی هستند که در قیمت این محصولات حرفه ای تاثیر دارند .