نمایش 1–9 از 18 نتیجه

نمایش 9 24 36

ارنجر

ارنجر (Arranger) یکی دیگر از انواع کیبوردهای حرفه‌ای می باشد که یکی از مهم‌ترین ابزارها در اجراهای زنده به شمار می ایند که در حال حاضر به استودیوها راه پیدا کرده اند.

اگر به دنبال اجرای ریتم در کنار نواختن خود هستید، ایده آل ترین ساز برای شما ارنجر می باشد. ارنجر ها دارای ویژگی ها و قابلیت های ترکیبی سینتی سایزر ، سکوئنسر و کیبورد می باشند. ارنجر می تواند در سرعت پخش ریتم ها و فرم آهنگ مورد نظرتان به شما کمک کند.

ارنجرها توانایی نوازندگی در سبک های مختلف مانند راک ، بلوز ، لاتین ، کانتری ، جز ، تکنو وخیلی از موارد دیگر را در اختیار نوازنده قرار می دهد. این سازها دارای صداهایی مثل بیس ، درامز ، گیتار ، پیانو دیجیتال ، گرند ، سینتی سایزر و غیره هستند. حتی ارنجر های سطح مبتدی هم شامل ده ها ریتم مختلف و صداهای پیانو و DJ/techno می باشند. قابل حمل بودن ، اتصالات انعطاف پذیر ، صداها و ریتم های مختلف و کیفیت صدای این سازسبب شده تا نوازندگان و هنرمندان زیادی مجذوب ارنجر ها شوند.

مهم‌ترین وجه تمایز بین ورک‌استیشن و ارنجر این است که ارنجر مجهز به امکانی به نام auto-accompaniment است. با استفاده از این قابلیت می‌توان با فشار دادن یک کلید به صورت خودکار به بکینگ ترکی دسترسی پیدا کنید که با سبک، ریتم و تمپوی اجرای شما هماهنگی دارد. این ابزار برای اهنگ سازانی مناسب است که احتیاج به ساخت سریع موسیقی در سبک‌هایی هستند که لزوما با آن آشنایی کامل ندارند. همچنین موزیسین هایی که ازروش اجرای درامز یا گیتار مطلع نیستند، می‌توانند از ارنجر برای شنیدن اهنگ خود استفاده کنند. همچنین موزیسین‌هایی که به تنهایی به اجرای موسیقی می‌پردازند، می‌توانند از ارنجرها برای اضافه کردن صداهای بیشتر به اجرای خود استفاده کنند که مهمترین ویژگی ان است.

کیبورد ارنجر، برای نوازندگانی مناسب است که نیازبه صدایی گروهی مانند صداها، ریتم ها و آهنگ های پیش فرض مختلف برای تکنوازی های خود دارند. کیبورد ارنجر همراه با استایل های موسیقی که نسبت به تغییرات آکورد واکنش نشان می دهند، یک ساز گروهی کامل در دنیا به حساب می آید. صفحه کیبورد ارنجر دارای صداهای متفاوتی هستند ولی تمرکز آن ها بر روی صداهای زنده مثل پیانو و گیتار می باشد. به جای تغییر شکل صدا و دستکاری آن که با ورک استیشن یا سینت انجام می شود، ارنجر اجرایی زنده تر را بر اساس افکت ها و تغییر فرمت های MIDI/MP3/WAV برای اهنگساز امکان پذیر می کند .

برترین کیبورد ارنجردر سال های اخیر

طبق آمارهای رسمی ، فروش و استقبال از مدل های مختلف کیبورد ارنجر در بازار های اروپایی و شرقی کیبورد ارنجر های korg Pa4x، Korg Pa900، Yamaha PSR-S975، Yamaha Genos، Yamaha A3000 Pa700 ، Pa1000 جزء بهترین کیبورد ارنجر های موجود از لحاظ کیفیت صدا و عملکرد در دنیا می باشند.

تقویت صدای ارنجر

تقریبا بر روی تمام کیبوردهای دیجیتال آمپلی فایر و اسپیکر نصب شده است. کیفیت قطعات تعبیه شده در ارنجر یا کیبورد شما ازموارد خیلی مهم است. اگر به دنبال اجرا در مجالس یا کنسرت می باشید ، خروجی صدای مناسب و همچنین امکان اتصال ساز به اسپیکر های اکتیو و میکسر از موارد مهمی است که باید قبل از خرید به ان توجه شود.