نمایش 1–9 از 2561 نتیجه

نمایش 9 24 36

Focusrite Clarett OctoPre

38,178,000 تومان
پری امپ میکروفون فوکوسرایت Focusrite Clarett OctoPre با 8 عدد ورودی میکروفون ، دارای فانتوم پاور ، ورودی و خروجی دیجیتال و سمپل ریت 24 بیت 192 کیلوهرتز

Focusrite OctoPre MkII Dynamic

35,973,000 تومان
پری آمپ میکروفون فوکوسرایت Focusrite OctoPre MkII Dynamic با 8 عدد ورودی میکروفون، دارای 4 جفت خروجی اسپیکر مانیتور و کمپرسور

Focusrite Scarlett OctoPre

32,193,000 تومان
پری امپ میکروفون فوکوسرایت Focusrite Scarlett OctoPre با 8 عدد ورودی میکروفون ، دارای فانتوم پاور و خروجی دیجیتال

Focusrite Scarlett OctoPre Dynamic

34,020,000 تومان
پری آمپ میکروفون فوکوسرایت Focusrite Scarlett OctoPre Dynamic با 8 عدد ورودی میکروفون ، دارای کمپرسور ، فانتوم پاور و ورودی و خروجی دیجیتال

PreSonus BlueTube DP V2

16,317,000 تومان
پری آمپ میکروفون پریسونوس PreSonus BlueTube DP V2 از نوع Tube و Solid State با پاسخ فرکانسی 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز ، دارای 2 عدد کانال همراه با فانتوم پاور ، همچنین به ترتیب دارای 2 و 4 عدد ورودی و خروجی لاین آنالوگ

PreSonus HP2

7,245,000 تومان
آمپلی فایر هدفون PreSonus HP2 دارای باطری

PreSonus HP60

22,680,000 تومان
پری آمپ هدفون پریسونوس PreSonus HP60 دارای 8 عدد کانال و 4 عدد ورودی اصلی همراه با 8 عدد ورودی استریو ، همچنین دارای 6 عدد خروجی هدفون و 6 عدد خروجی استریو

PreSonus Studio Channel

24,885,000 تومان
پری امپ و چنل استیریپ پریسونوس PreSonus Studio Channel از نوع Tube با پاسخ فرکانسی 10 هرتز تا 50 کیلوهرتز ، دارای 1 عدد ورودی میکروفون و 1 عدد ورودی لاین همراه با فانتوم پاور ، کمپرسور و اکولایزر ، همچنین دارای 2 عدد ورودی و خروجی آنالوگ همراه با 1 عدد کانال

PreSonus TubePre V2

10,206,000 تومان
پری آمپ PreSonus TubePre V2 دارای 1 عدد ورودی میکروفن و فانتوم پاور

محصولات استودیویی

محصولات استودیویی وسایلی هستند که برای بهتر شدن کیفیت محصول خروجی استودیو ها استفاده می شوند .

یک محصول صوتی می تواند یک قطعه موسیقی ، صدا گذاری بر روی یک بازی کامپپیوتری ، دوبله یک ویدیو ، یا هرنوع محصولی باشد که درانتها با قوه شنوایی انسان سر و کار دارد .

مهمترین تجهیزاتی که در یک استودیوی حرفه ای دیده می شود :

میکروفون استودیویی : انتخاب میکروفون شاید اصلی ترین بخش داستان باشد . می توانید برای سر هم کردن یک استودیوی خانگی ساده با یک میکروفون استودیویی USB خیلی ارزان ولی با کیفیتِ خوب اغاز کنید .

ولی اگر تصور آینده خاصی از استودیوی خود دارید بهتر است به دنبال محصولاتی با کابل‌های XLR بروید که انعطاف بیش‌تری در اتصال با کارت‌های صدا برای تولید هرچه بهتر صدایی حرفه‌ای برای کاربر فراهم می‌کنند .

اسپیکر مانیتورینگ : در دنیای صوت و صدا به این اسپیکرها Studio Monitors یا Nearfield Monitors می‌گویند .

هرچند با دیدن آن‌ها یاد اسپیکرهای معمول می‌افتیم ، ولی اینچنین نیست چون برخلاف اسپیکرهای خانگی که به دنبال بهبود تجربه شنیداری هستند ، در اسپیکرهای مانتیورینگ هدف تولید پاسخ فرکانسی Frequency Response فلت flat است .

یک مهندس صدا باید همه چیز را به طورکامل و درست بشنود و تفکیک‌ها را تشخیص دهد و ریزترین صداها به گوشش برسد تا بتواند یک میکس و تنظیم درست و حسابی را تولید کند .

کارت صدا : همه تجهیزات استودیویی به یک رابط احتیاج دارند تا به آن متصل شوند و تجربه ضبط صدا با کیفیت بالا و بدون تاخیر صورت بگیرد.

چه در کار ضبط و چه مانیتورینگ ، تاخیر اتفاق جالب و خوبی نیست .

همچنین برای رسیدن به حداکثر کیفیت میکروفون‌های XLR به رابط‌ های صوتی احتیاج دارند .

برای اعمال یکسری تغییرات که دیگر احتیاجی به ادیت‌های بعد از ضبط نباشد هم این کارت‌های صدا که بعضی با یک پری‌آمپ همراه هستند ، بسیار کاربردی هستند و در نظر گرفتن آن قدمی حرفه‌ای است .

کنترلر نرم افزار : شاید به یک نرم‌افزار ضبط صدا برای تولید یک محصول صوتی نیز توجه داشته باشید.

نرم افزارها برای ضبط، ادیت و میکس می‌تواند نیازهای شما را براورده کنند .

شما انتخاب‌های گوناگونی از بین انواع نرم‌افزارها دارید که به سبک کاریتان بستگی خواهد داشت .

هدفون : وقتی دنبال یک هدفون خوب برای کارمان هستیم باید به ایزوله کردن ، فیلتر کردن نویزهای خارجی ، محدوده فرکانسی و راحتی استفاده از هدفون توجه زیادی کرد .

میدی کنترلر، پری آمپ و پردازنده ، کنترلر صدا ، میکسر و رکوردر صدا دیگر اجزای محصولات استودیویی هستند .

تجهیزات استودیویی به چند دسته عمده تقسیم می شوند:

تجهیزات آکوستیک: تجهیزاتی که به وسیله آنها اتاق ها عایق بندی می شوند و مانع از ورود صدا به خارج یا داخل استودیو می شود .

بعضی دیگر از این محصولات از تولید پژواک های نا خواسته یا تشدید فرکانس های مضر در محیط اتاق جلوگیری می کنند . (پنل های آکوستیک جاذب، پنل های آکوستیک دیفیوزیر، پنل های آکوستیک هیبرید، بیس ترپ و …. جز تجهیزات اکوستیک هستند.)

تجهیزات ضبط و میکس صدا :کارت صدا، اسپیکر مانیتورینگ، میکروفون، پری امپ و پردازشگر، میدی کیبورد و کنترلر، نرم افزار و کنترلر نرم افزار، هدفون، کنترلر صدا و میکسر.

تجهیزات جانبی استودیوی : کابل، فیش و اتصالات، پایه میکروفون، پاپ فیلتر، ایزولاتور و …..
سایر تجهیزات برای ضبط صدا

کامپیوتر! هر چند بعضی افراد از میکروفون در کنار یک دوربین ضبط ویدیو یا حتی گوشی برای اتصال میکروفون استفاده می‌کنند ، اما به هر حال PC جز مواردی است که به آن نیاز پیدا خواهید کرد .

حال می‌توان از موارد گفته شده بعضی ‌ها را به خاطر بودجه محدود یا هدف خاصی که دارید حذف کنید مثلا اگر قصد استریم، پادکست، گویندگی و مواردی از این قبیل را دارید شاید نیازی به اسپیکرهای مانیتورنیگ و آکوستیک کردن اتاق نداشته باشید .

استودیو صدا برداری

استودیو صدا برداری مکانی است که مخصوص تولید محصولات صوتی ساخته شده است البته باید گفت یک استودیوی مناسب برای ضبط و آهنگسازی بدون در اختیار داشتن موارد نامبرده شده ، در ساخت و تولید موسیقی ناتوان است .

علاوه بر این موارد عملکرد استاندارد و سازگار تجهیزات استودیویی با یکدیگر هم در ارائه نتیجه مورد انتظار بدون تاثیر نیست .
برند های عرضه کننده محصولات استودیویی

حضور پررنگ برندهای متعدد و خوش نام این صنعت را همچون ایو آدیو، آیکان، یونیورسال آدیو، وارم آدیو، ام آدیو،رود، فوکوسرایت، موتو، پریسونوس، ام آدیو، ار ام ای، اشتنبرگ، زوم، بهرینگر، تسکم، آودینت، آپوجی و… تقریبا نیازبازار را به سایر محصولات به صفر رسانده است .

این برندها مطابق استانداردهای روز هر سال محصولات جدیدی را طراحی و به بازار عرضه می‌کنند و یا اینکه بروزرسانی هایی را برای محصولاتشان در نظر می‌گیرند که در انتها سبب پیشرفت روزافزون صنعت موسیقی می‌شوند .

با پیشرفت تکنولوژی ، محصولات استودیویی به صورت کوچکتر و ارزان تر عرضه شدند تا افراد بیشتری بتوانند از این محصولات با قیمت کمتری استفاده کنند که سبب شد استودیو خانگی متولد شود.

میکروفون ، رابط صوتی/ کارت صدا ، هدفون ، اسپیکرها برای مانیتورنیگ و آکوستیک کردن اتاق از ملزومات استودیوهای خانگی می باشند .

در حال حاضر محصولات صوتی و موسیقی خیلی خوبی در استودیو های خانگی ساخته می شوند .

اگر قادر باشید تجهیزات استودیویی خانگی مناسبی تهیه کنید و یکی از اتاق های منزلتان را به خوبی برای کار ضبط یا پالایش صوتی اماده کنید ، دیگر احتیاجی نیست برای خیلی از کارها به استودیوی حرفه ای مراجعه کنید.

البته درحال حاضر استودیو های خانگی و استودیو های حرفه ای هر کدام جایگاه و کارایی های خود را دارند .

برای نمونه هیچکس نمی تواند صدای اجرای همزمان یک ارکستر بزرگ را در خانه ضبط کند ، ولی از طرف دیگر برای ضبط صدای گیتار آکوستیک هم احتیاج ندارید هزینه بسیار زیادی در استودیو حرفه ای پرداخت کنید .

همانطور که گفته شد برای ورود به هر سطح از تولید محصول صوتی ، تجهیزات حرف اول را می‌زنند .

البته محتوای شما بیشترین اهمیت را دارد ، اما کیفیت استفاده از تجهیزات و تولید محصول صوتی با کیفیت می‌تواند محتوای شما را با حال و هوای بهتری به گوش شنونده برساند .